ATPAKAĻ

Pārliecināt ārstēties nevajadzēja

- Pastāsti īsumā par sevi. Cik tev ir gadu, kādi ir tavi vaļasprieki?

- Mani sauc Nojus, man ir 14 gadi. Jau gandrīz gadu apmeklēju cīņas mākslas treniņus. Šis sporta veids mani uzreiz ļoti aizrāva un tagad tas ir mans mīļākais brīvā laika pavadīšanas veids.


- Noju, vai Tev rūp estētiskais izskats, skaistums? Kā Tu domā, vai smaids ir svarīgs ārējā izskata elements?

- Jā, izskats man ir svarīgs. Domāju, ka katram gribas izskatīties labi. Bieži vien pievēršu uzmanību tieši smaidam. Ja ir skaists smaids, tad skaists ir arī cilvēks. Turklāt patīkamāk kontaktēties ar tiem, kuri daudz smaida un smejas.


- Tu taisno zobus ar nemanāmām kapēm. Nolēmi to darīt pats vai Tevi pierunāja vecāki?

- Lēmumu pieņēmām kopā ar ģimeni. Man pastāstīja, ka kapes nebūs redzamas, tādēļ arī pats gribēju izlīdzināt zobus, pārliecināt mani nevajadzēja.

Ja pats nepateiktu, mani draugi pat nezinātu, ka taisnoju zobus

- Kāpēc Tu taisno zobus ar kapēm, nevis ar breketēm?

- Breketes, vismaz man, neglīti izskatās un ir uzreiz pamanāmas. Tāpat vēlējos, lai ārstēšana būtu ērta, nesāpīga un netraucētu sportam.


- Vienkāršiem vārdiem pastāsti par savu ortodontisko ārstēšanu: kāds ir paredzētais ārstēšanas ilgums un kapju skaits?

- Mans sakodiens ir pareizs, vajadzēja tikai iztaisnot zobus. Man tika izgatavotas 16 kapes, kuras jāmaina apmēram reizi divās nedēļās. Ārstēšana ilgs aptuveni 10 mēnešus. Šobrīd kapes nēsāju 9 mēnešus, tas nozīmē, ka zobu taisnošana ir gandrīz pabeigta un jau tagad līksmoju par savu smaidu.


- Atsauc atmiņā ārstēšanas sākumu. Kas notika pirmās konsultācijas laikā? Nebija bail?

- Zobu taisnošana ar kapēm mani nekad nav biedējusi, jo nebija sāpīgu vai nepatīkamu procedūru. Pirmās konsultācijas laikā ārsts apskatīja manus zobus, noskenēja tos ar īpašu aparātu, tāpēc varēju redzēt tos datora ekrānā. Vēlāk tika sagatavots digitālais ārstēšanas plāns. Man parādīja filmiņu, kurā redzēju, kā mainīsies mans smaids un kāds būs rezultāts.


- Cik bieži ir jāapmeklē ortodonts, taisnojot zobus ar kapēm?

- Pie ortodonta eju apmēram reizi trīs mēnešos. Kapes mainu ik pēc divām nedēļām pats mājās, bet vizītē pie ārsta jādodas tikai tādēļ, lai pārbaudītu, vai viss ir kārtībā.


- Vai kapes kaut kā ietekmēja tavu ikdienu? Kādas priekšrocības pamanīji?

- Nē, nekas nav mainījies. Kapes man tāpēc patīk vislabāk, ka nevajag mainīt nekādus ieradumus. Turklāt tās var izņemt. Tas ir milzīgs pluss, jo var ēst jebkādu ēdienu, nav jālieto nekādas speciālas birstes – vienkārši izskaloju kapes, un viss. Vēl viena priekšrocība, kas man ir ļoti svarīga – ar kapēm ir ērti sportot, jo tās darbojas arī kā zobu aizsargs.

- Kā uz zobu kapēm reaģē tavi vienaudži? Vai viņi tās pamana?

- Kapes neviens nepamana. Ja es pats nepateiktu, mani draugi pat nezinātu, ka taisnoju zobus.


- Pastāsti, kā izdevās pierast pie zobu kapēm. Vai tās ietekmēja runu? Vai kapes ir viegli ielikt un izņemt? Vai nesāp?

- Pierast pie zobu kapēm bija viegli, var teikt, ka pat nevajadzēja pielāgoties, un es nešļupstu ar tām. Es pat nejūtu tās uz zobiem, tikai sākumā varbūt bija kaut kāds spiediens, bet pēc pāris dienām pieradu. Arī ielikt un izņemt kapes ir ļoti viegli – ārsts visu paskaidro.


- Vai Tu ieteiktu zobu kapes draugiem un kāpēc?

- Noteikti ieteiktu kapes saviem draugiem. Esmu novērojis, ka mani paziņas negrib nēsāt breketes un vienkārši nezina, ka tagad zobus var taisnot nemanāmi un ļoti ērti.

Turpinot pārlūkot vietni, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai, lai nodrošinātu labāko pieredzi tīmekļa vietnē. – AIRNIVOL privātuma politika.
PIEKRĪTU