ATPAKAĻ

Nesaprotu, kurš mūsdienās vēl izlīdzina zobus ar breketēm

– Neringa, kāda vieta Jūsu dzīvē ir skaistumam?

– Esmu skaistuma jomas blogere, vizāžiste, L'officiel skaistuma rubrikas vēstniece. Šai jomai pievērsos nejauši. Man vienmēr bija svarīga estētika un skaistums, tādēļ gribēju runāt par šīm tēmām plašāk, palīdzēt citiem atrast skaistumu sevī un apkārtnē.


– Mēdz runāt, ka smaids ir sievietes skaistākā rota. Kāds ir Jūsu kā skaistuma speciālistes viedoklis. Vai smaidam ir liela loma ārējā izskatā?

– Uzskatu, ka smaids ir katra cilvēka skaistākā rota, ne tikai sievietes. Apburošs smaids palīdz izveidot labāku pirmo iespaidu – smaidošs cilvēks uzreiz izskatās simpātiskāks, ar viņu daudz patīkamāk komunicēt.

– Kādu ietekmi uz Jūsu emocionālo stāvokli atstāja nepietiekami taisni zobi? Vai Jums bija kompleksi šajā sakarā?

– Līdz trīsdesmit gadu vecumam man nebija nekādu kompleksu. Tieši otrādi: dzirdēju pat komplimentus, cik mani zobi ir skaisti. Diemžēl diezgan vēlu sāka augt gudrības zobi, tāpēc mainījās pārējo zobu stāvoklis - tie izmainījās. Situācija un skats spogulī mani neapmierināja. Taču apkārtējie bija pārsteigti, kad uzzināja, ka gribu taisnot zobus, jo īsti nebija pamanījuši mana smaida negatīvās izmaiņas. Tas tāpēc, ka ar laiku tu iemācies smaidīt un vērst skatienu pareizā leņķī.


Piekrītu viedoklim, ka kapes pārstāv jaunās paaudzes ortodontiju

– Vai par zobu taisnošanu bijāt domājusi arī agrāk? Ja tā, tad kāpēc atlikāt ārstēšanu?

– Pirms dažiem gadiem apmeklēju ortodonti. Jāatzīst, ka konsultācija sagādāja man vilšanos, bet sniegtais manu zobu stāvokļa novērtējums ļoti nobiedēja. Tiku informēta, ka mani gaida ļoti smaga ārstēšana: vairāku zobu izraušana, breketes, implantu ievietošana un tamlīdzīgi. Man bija tāds šoks, ka zobu taisnošanu uz ilgu laiku atliku. Pēc dažiem gadiem sadūšojos vēlreiz aiziet uz konsultāciju un noklausīties cita ortodonta viedokli. Gribēju noskaidrot, vai tiešām mans stāvoklis ir tik bezcerīgs un varbūt pastāv arī citas ārstēšanas iespējas. Tad uzzināju par nemanāmām zobu taisnošanas kapēm un nekavējoties uzsāku ārstēšanos, ar kuru esmu ļoti apmierināta.


– Kāpēc nolēmāt taisnot zobus tieši ar kapēm, nevis breketēm? Vai nebija bailes izvēlēties salīdzinoši inovatīvu zobu taisnošanas veidu?

– Uzreiz zināju, ka brekešu sistēma man neder, jo tuvākajā laikā plānoju izbraukt no Lietuvas un man nebūs iespējas bieži apmeklēt ortodontu. Ar lielu prieku uzzināju, ka ārstēšana ar kapēm manā gadījumā ir piemērota un drīzumā varēšu sākt ceļu uz manu sapņu smaidu. Šī ārstēšanas metode manī neradīja nekādas šaubas un bailes vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, visus ārstēšanas posmus un jaunā smaida rezultātu redzēju datora monitorā konsultācijas laikā. Turklāt uzzināju, ka ārstēšanas ar kapēm plānošanā piedalās vairāki speciālisti. Tāda apdomīga un mūsdienīga ārstēšanas plānošana mani pārliecināja!

– Pastāstiet par savu ortodontijas gadījumu un paredzēto ārstēšanas ilgumu.

– Ārstēšana ilgs tikai 10–11 mēnešus. Pašlaik ārsts ortodonts man ir iedevis 11 kapes un sniedzis norādījumus mainīt tās ik pēc divām nedēļām. Ortodonts nomierināja, ka gadījumā, ja man neizdosies ieplānotajā laikā atgriezties Lietuvā, atlikušās kapes man atsūtīs pa pastu. Tiešām ir ļoti ērti, jo šādai metodei nevajag biežus ortodonta apmeklējumus, jo pretējā gadījumā zobu taisnošana man būtu bijusi atkal jāatliek vai vispār jāatsakās no tās.

Smaidu tik droši kā nekad līdz šim!

– Padalieties ar savu pieredzi zobu kapju nēsāšanā. Vai zobu taisnošanas kapes kādā veidā ietekmēja Jūsu ikdienu? Vai viegli pie tām pieradāt?

– Kapes uz zobiem es nejūtu. Atceros, kā pirmajā naktī pamodos un pat pārbaudīju, vai tās nav izkritušas, jo vispār tās nejutu uz zobiem. Biju pat satraukusies, ka varbūt kaut kas nav labi, taču ortodonts apstiprināja, ka tiešām nekas nav jājūt. Pie kapēm izdevās pierast diezgan ātri.

–  Vai apkārtējie pamana, ka nēsājat zobu kapes?

–  Patiešām neviens nepamana. Nofotografējos ar kapēm ar platu smaidu, ievietoju fotoattēlu savā blogā un saņēmu komentārus, ka, pat pietuvinot foto, kapes nemaz nevar redzēt. Zobu taisnošanas kapes nepamana pat tuvinieki. Mans bērns laiku pa laikam jautā: „Māmiņ, tu tagad esi ar kapēm vai bez?”

– Zobu kapes ir izņemamas, taču citi to norāda kā nepilnību, jo dažreiz pacientiem pietrūkst motivācijas nēsāt tās nepieciešamo laiku. Vai Jūs nesaskārāties ar motivācijas trūkumu?

– Pēc manām domām, katrs pieaudzis cilvēks ir atbildīgs par sevi, savu veselību un ārstēšanu. Tātad, ja viņš apzinās savu atbildību, nedomāju, ka var pietrūkt motivācijas. Personīgi man šis jautājums nav pat apspriešanas vērts. Ļoti labi saprotu, ka, ja nenēsāšu kapes vajadzīgo laiku, tikai pati sev kaitēšu.

– Dažādos forumos var atrast visdīvainākos jautājumus, kas satrauc cilvēkus, kuri grib taisnot zobus ar kapēm. Viens no tiem, vai kapes netraucē skūpstoties?

– Brīnišķīgs jautājums! Varu atklāt noslēpumu, ka kapes ne tikai netraucē, bet pat palīdz. Mans vīrs smejas, ka tā ir jauna, patīkama pieredze. Šajā sakarā tiešām nekādas problēmas nerodas, un bažām nav pamata.

– Kādas galvenās kapju priekšrocības Jūs varētu nosaukt?

– Kā jau minēju, viena no galvenajām priekšrocībām, manuprāt, ir retākas vizītes pie ortodonta, tomēr varētu minēt arī citus plusus. Kā skaistuma jomas pārstāve, bez šaubām, priecājos par izskata estētisko pusi. Arī par ērtumu, jo biju satraukta, ka kapes spiedīs vai izraisīs citādas nepatīkamas sajūtas. Turklāt man patīk, ka kapes nemaz nemaina ikdienas ieradumus – varu ēst to, ko gribu, un neveltīt papildu laiku zobu higiēnai, jo kapēm nevajag nekādu īpašu kopšanu, pietiek tās izskalot ar ūdeni.

– Ar sievietēm Jūs visu laiku dalāties ar skaistuma noslēpumiem un dažādiem padomiem. Vai zobu taisnošanas kapes varētu būt viens no tiem?

– Jā, bez šaubām. Saņemu ļoti daudz jautājumu par kapēm gan blogā, gan personiskajā sarakstē. Dalos pieredzē, lai iedrošinātu cilvēkus izvēlēties šo ārstēšanas veidu, jo piekrītu viedoklim, ka kapes ir jaunās paaudzes ortodontija. Tiešām nevaru iedomāties, kāpēc daži joprojām izvēlas taisnot zobus ar breketēm. Varbūt tas vienkārši ir zināšanu trūkuma dēļ, tāpēc cenšos pievienoties informācijas izplatīšanai par zobu kapēm. Ļoti priecājos par šādu izvēli, tādēļ viennozīmīgi ieteiktu šo mūsdienīgo zobu taisnošanas veidu arī citiem. Jo smaids ir kas vairāk nekā tikai izskats.

Turpinot pārlūkot vietni, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai, lai nodrošinātu labāko pieredzi tīmekļa vietnē. – AIRNIVOL privātuma politika.
PIEKRĪTU